poniedziałek, 28 listopada 2016

Cellulit na pośladkach - Jak się go pozbyć.

Cellulit na pośladkach

Cellulit to powszechny problem współczesnych kobiet, także tych szczupłych i wysportowanych. Wieloczynnikowa geneza tego problemu narzuca konieczność działania na wielu frontach. Model zapobiegania tym zmianom skórnym nie jest niczym odkrywczym- należy prowadzić szeroko rozumiany zdrowy styl życia.

W terapii cellulitu najistotniejszym czynnikiem jest czas - im bardziej zaawansowane zmiany lipodystroficzne, tym bardziej długotrwała i mniej skuteczna terapia. Podobnie jak w przypadku działań zachowawczych, leczenie ukierunkowane jest dwutorowo: ma poprawić mikro krążenie i pobudzić lipolizę, wspierając dodatkowo kondycję skóry. W celu zredukowania tej uciążliwej przypadłości, jaką jest cellulit na pośladkach ćwiczenia to podstawa. Aktywność fizyczna poprawia krążenie skóry i tkanki łącznej, dotleniając komórki i usprawniając usuwanie toksyn. Ponadto redukuje ilość tkanki tłuszczowej. Zalecany jest systematyczny trening aerobowy (pływanie, jazda na rowerze).

Zdrowa dieta zakłada duże ilości owoców i warzyw, olejów roślinnych i orzechów oraz węglowodanów złożonych. Dobre efekty przynosi picie 2 litrów wody niegazowanej, zielonej herbaty i herbatek ziołowych w ciągu doby. Należy unikać noszenia obcisłych ubrań, nie zażywać długich i gorących kąpieli oraz unikać intensywnego opalania, stresu i wahań wagi, niekorzystnie wpływających na kondycję skóry.

Chcąc zredukować cellulit na pośladkach domowe sposoby sprowadzają się do masaży i odpowiedniej pielęgnacji. Masaże problematycznych obszarów ciała szorstką szczotką, aplikacji peelingów i preparatów antycellulitowych oraz stosowania naprzemiennie ciepłych i zimnych natrysków pobudza metabolizm skóry i tkanki podskórnej. Dobre efekty przynoszą także masaże z wykorzystaniem naturalnych olejków, np. grejpfrutowego czy lawendowego.

Z pomocą przychodzą także zabiegi medycyny estetycznej - endermologia, jonoforeza, kawitacja ultradźwiękowa, mezoterapia, drenaż limfatyczny, liposukcja czy karboksyterapia.Wszystkie te działania mają na celu usprawnić krążenie oraz pobudzić lipolizę. Najistotniejsza jest systematyczność. Warto uświadomić sobie, że dużo łatwiej zapobiegać rozwojowi zmian lipodystroficznych, niż walczyć z już zaawansowaną ich postacią. Reasumując - odpowiedź na pytanie: cellulit na pośladkach jak się go pozbyć, jest tylko jedna. Systematyczna, wielokierunkowa aktywność ukierunkowaną na ruch, dietę i pielęgnację skóry to jedyna recepta na jędrne, gładkie pośladki bez pomarańczowej skórki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz