piątek, 9 grudnia 2016

Cellulit na pośladkach - Domowe sposoby.

Cellulit na pośladkach domowe sposoby


Cellulit to problem natury estetycznej, dotykający zdecydowanej większości kobiet, nawet tych szczupłych. U jego podstaw leży kombinacja licznych czynników: diety, braku aktywności fizycznej, gospodarki hormonalnej, krążenia krwi i limfy, kondycji skóry i zaniedbań pielęgnacyjnych. Jaka jest odpowiedź na pytanie: cellulit na pośladkach jak się go pozbyć? Walka z cellulitem sprowadza się do systematycznej pielęgnacji skóry, masaży i ćwiczeń, diety oraz kosmetyków dedykowanych skórze dotkniętej cellulitem.

Cellulit na pośladkach domowe sposoby

Najpopularniejszą formą walki z cellulitem w domowych warunkach jest stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnujących: balsamów, kremów, olejków czy peelingów. Ich formuły bazują na składnikach pobudzających krążenie krwi, takich jak kofeina, algi zielone i brunatne, bluszcz pospolity, arnika górska, miłorząb japoński, ziele skrzypu polnego, kasztanowiec, olejki eteryczne: geraniowy, jałowcowy, neroli. Kolejna grupa substancji czynnych to składniki pobudzające lipolizę: kofeina, teofilina, ksantyna, rutyna, karnityna, retinol, koenzym A, niektóre olejki eteryczne. Kolejnym kierunkiem działania preparatów antycellulitowych jest ujędrnienie skóry, które zapewnia kwas hialuronowy, kolagen i elastyna czy olejki roślinne i lipidy.

Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji skóry przy pomocy profesjonalnych, drogeryjnych kosmetykach, są kosmetyki naturalne, domowej roboty. Na szczególną uwagę zasługuje domowy peeling z kawy, przynoszące spektakularne efekty w walce z cellulitem. Fusy z zaparzonej kawy stanowi doskonałą bazę dla peelingu doskonale złuszczającego martwy naskórek i pobudzającego krążenie krwi i spalanie tkanki tłuszczowej. Jako dodatki zastosować można brązowy cukier, płatki owsiane czy oliwę z oliwek.

Masaż - sprzymierzeniec w walce z cellulitemAby zwiększyć skuteczność preparatów aplikowanych na skórę, warto zastosować masaże. Masaż wspomaga przenikanie substancji aktywnych kosmetyków w głąb skóry, co zwiększa efektywność ich działania. Ponadto sama czynność ugniatania czy rolowania skóry pobudza krążenie i spalanie tkanki tłuszczowej. Zwieńczeniem domowej pielęgnacji antycellulitowej są naprzemienne ciepłe i zimne natryski. Aby zredukować cellulit na pośladkach ćwiczenia to niezbędne uzupełnienie pielęgnacji, masaży i racjonalnej diety. Regularna aktywność fizyczna szybko przyniesie efekty w postaci jędrnej i gładkiej skóry na pośladkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz