sobota, 3 grudnia 2016

Cellulit na pośladkach - Ćwiczenia.

Cellulit na pośladkach ćwiczenia

Cellulit to nieestetyczne nierówności skóry, spowodowane nierównomierną akumulacją tkanki tłuszczowej. Jego przyczyną może być niewystarczająca aktywność fizyczna, dieta obfitująca w tłuszcze trans i węglowodany proste, zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz problemy z krążeniem krwi i limfy. Walka z cellulitem wymaga zatem wielokierunkowego działania, uderzającego w każdy czynnik przyczyniający się do jego powstania. Odpowiedź na pytanie: cellulit na pośladkach jak się go pozbyć, jest zatem kombinacją kilku metod, z których kluczową są ćwiczenia.

Cellulit na pośladkach ćwiczenia

Głównym narzędziem do walki z cellulitem jest trening aerobowy, czyli aktywność pobudzająca krążenie krwi, a tym samym dotlenienie tkanek. Trening kardio - spacery, jazda na rowerze, bieganie, pływanie czy aerobik powinien trwać minimum 30 minut. Wtedy spełnia swą rolę - spala tkankę tłuszczową i znacząco pobudza pracę układu sercowo - naczyniowego. Pobudza krążenie krwi i limfy, usprawniając detoksykację organizmu i usuwanie toksyn z tkanki podskórnej. Ćwiczenia takie powinny być wykonywanie regularnie, żeby przyniosły oczekiwane rezultaty powinny być wykonywane co najmniej 2 razy w tygodniu.

Kolejną skuteczną metodą walki z cellulitem są ćwiczenia siłowe, ukierunkowane na problematyczne partie ciała:

-przysiady tradycyjne polegają na wykonaniu przysiadu w pozycji stojącej, z nogami na szerokości bioder
- przysiady sumo, wykonywane w szerokim rozkroku
- most, czyli unoszenie bioder w leżeniu na plecach, z ugiętymi w kolanach nogami
- wykroki jedną nogą w przód, tył lub w bok

Niezbędnym uzupełnieniem każdej aktywności fizycznej jest zbilansowana dieta, bazująca na jak najmniej przetworzonych produktach, z dużą ilością warzyw i błonnika, a minimalną zawartością tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów prostych. Warto też sięgnąć po dobre tabletki na cellulit, o których możecie przeczytać na blogu Życie Bez Cellulitu. Równie ważne jest optymalne nawodnienie organizmu (2 litry wody mineralnej dziennie). Efekt ujędrnienia skóry, pobudzenia spalania tkanki tłuszczowej oraz krążenia nasilają masaże oraz odpowiednie kosmetyki. Gdy problemem jest cellulit na pośladkach domowe sposoby w postaci masażu, pielęgnacji i naprzemiennych ciepłych i zimnych natrysków przyniosą oczekiwany efekt. Kluczowa jest jednak systematyczność i zaangażowanie czasowe - cellulitu nie da się zwalczyć natychmiast, potrzebna jest kilkumiesięczna praca.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz